O nás

Vážíme si míst, ve kterých jsme vyrůstali a tento vztah se snažíme reflektovat v naší tvorbě.
Architekturu nevnímáme jako pouhou exhibici, ale jako komplexní disciplínu zahrnující funkčnost, estetičnost a práci s kontextem.

KLAR je architektonické studio založeno v Kopřivnici v roce 2017 Václavem Kociánem a Zdeňkem Liškou, zabývající se projekty všech měřítek.

Václav Kocián

*1988 v Novém Jičíně

Absolvoval studium oboru Architektura a urbanismus na Fakultě architektury VUT v Brně. Po studiích navázal úzkou spolupráci s atelirérem Kamil Mrva Architects. Během studia i pozdější praxe spolupracoval s Akademií architektury na několika letních školách. V současnosti je také členem Komise pro architekturu a urbanismus města Kopřivnice. Jakožto fanoušek klasických automobilů se cítí být kopřivnickým patriotem.

Zdeněk Liška

*1990 ve Frýdku-Místku

Absolvoval bakalářské stadium na Fakultě stavební, obor Architektura pozemních staveb na VUT v Brně. Magisterské stadium absolvoval na Institutu Architektury na Švýcarské Fachhoschule Nordwestschweiz (prof. Luca Selva, Matthias Ackermann a Dominique Salathé) v Basileji včetně semestrální stáže na Pražské UMPRUM pod vedením architekta Jana Šépky a Mirky Tůmové.

Součástí bakalářského a magisterského navazujícího studia byla povinná praxe, kterou absolvoval v ateliéru HHF Architekten v Basileji.
Během této praxe měl možnost podílet se na mnoho mezinárodních soutěžích, pracovat na místních projektech a spolupracovat na výstavě černohorského pavilonu na Bienále architektury v Benátkách.
Během studia absolvoval také pracovní stáž v ateliéru Christ&Gantenbein, kde pracoval na dnes otevřeném Landesmuseum v Curychu.

Přednášky:
2017 – Švýcarská architektura – Zdeněk Liška, Městská knihovna Frýdek-Místek
2015 – Soudobá architektura – Václav Kocián, Masarykovo gymnázium v Příboře
12/2013 – Zdeněk Liška, 2+2, Brno
4/2011 – Zdeněk Liška, 2+2, Brno

Soutěže:
2017 – Obecní dům Moravské Bránice,
Tým architektů: Zdeněk Liška, Kamil Mrva, Tomáš Cirmaciu a Michaela Mrázová
2016 – Přístavba knihovny v Rožnově pod Radhoštěm
Tým architektů: Zdeněk Liška, Kamil Mrva, Václav Kocián a Tomáš Cirmaciu